212016Cze

EKG wysiłkowe

EKG wysiłkowe jest nieinwazyjnym badaniem, które pokazuje w jaki sposób pracuje serce, kiedy zostanie obciążone wysiłkiem fizycznym.

Jeśli chcesz sprawdzić wydolność swojego serca w trakcie wysiłku i zwiększonego zapotrzebowania na tlen, skorzystaj z nieskomplikowanego badania, jakim jest EKG wysiłkowe. Wrocław jest miastem, w którym tempo życia jest naprawdę zawrotne. Zła dieta, używki, brak aktywności fizyczne i permanentny stres w jakim żyjemy mogą przełożyć się na zdrowie naszego serca i układu sercowo-naczyniowego.

EKG wysiłkowe zwane również próbą wysiłkową wykonuje się najczęściej u sportowców i osób aktywnych, u osób z zaburzeniami rytmu serca i chorobą wieńcową. Takie badanie jest również wskazane w przypadku wszystkich którzy przeszli zawał serca oraz zabiegi na tętnicach wieńcowych

Jak przygotować się do badania? Przychodząc na badanie zabierz ze sobą wygodny strój i sportowe buty. Warto zjawić się w gabinecie co najmniej kilka minut przed jego rozpoczęciem. Przed badaniem nie pal papierosów i nie spożywaj zbyt ciężkich posiłków.

Jak przebiega EKG wysiłkowe? Badanie przeprowadzane jest na specjalnej, ruchomej bieżni. Przed rozpoczęciem badania na Twojej klatce piersiowej zostaną umieszczone samoprzylepne elektrody, których zadaniem będzie monitorowanie pracy serca podczas wysiłku. Pierwszym etapem badania jest powolny marsz, który w miarę upływu czasu staje się coraz szybszy. Końcową fazą jest bieg pod zmiennym kontem nachylenia.
Badanie kontynuowane jest aż do osiągnięcia pożądanej, zależnej od wieku wartości tętna. Po zakończeniu testu zapis EKG i pomiary ciśnienia są prowadzone przez kilka następnych minut

W przypadku jakichkolwiek dolegliwości bólowych, zawrotów głowy lub duszności, jak najszybciej poinformuj o nich przeprowadzającego badanie lekarza.

Jaka jest cena badania EKG wysiłkowe? Cena takiej usługi nie jest wygórowana i z całą pewnością jest doskonałą inwestycją we własne zdrowie i świetną formę. Profesjonalnie przeprowadzone badanie pozwala bowiem zdiagnozować poważne choroby, opracować plan leczenia i uniknąć dramatycznych dla zdrowia konsekwencji.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *